NASA Space App Challenge

uo3zZf_pbdwУ розробці «Стрибунця», який переміг на міжнародному конкурсі NASA, брали учать випускники КПІ. Проект марсоходу «Mars Hopper», розроблений в Україні, став переможцем міжнародного конкурсу «NASA Space App Challenge».
У команді переможців, до складу якої входять семеро винахідників, – троє випускників НТУУ «КПІ» різних років: Павло Правдюков (випускник ФТІ 2012 року), В’ячеслав Осауленко (випускник ФТІ 2015 року) і Микола Денисенко (випускник ХТФ 2012 року).

Розробники запропонували створити безпілотник для дослідження полярних шапок Марса та їх околиць. Принцип його дії розкривається в назві. Слово «Hopper» у перекладі з англійської означає «стрибунець». Апарат використовує діоксід вуглецю CO2. Як відомо, при сильному охолодженні він перетворюється в снігоподібну масу, тобто сухий лід. Такий сухий лід є і на поверхні полярних шапок Червоної планети. Тож під час посадки безпілотник набирає його для наступного польоту. «Стрибунець» акумулює енергію радіоізотопів в діоксіді вуглецю, нагріваючи і тим самим змінюючи його фазу з твердого стану в надкритичну рідину. Змінений CO2 випускається в атмосферу Марсу з великою швидкістю і використовується для створення реактивної тяги у прискорювачів. За їх допомогою літальний апарат піднімається вгору. Затим починають працювати його пропелери і безпілотник долає певну відстань до наступної посадки і відбору діоксіду вуглецю з поверхні. Потім знов стрибок і все починається спочатку.

Автори проекту дослідили можливість реалізації цієї ідеї за допомогою технологій, які вже існують. Виявилося що втілити її у життя цілком реально. Для того, щоб візуалізувати проект, вони провели ще й комп’ютерне моделювання процесу польоту і зробили модель апарату, який може літати, використовуючи СО2. Цього року в хакатоні NASA змагалися 15 310 учасників з 61 країни. Було представлено 1178 проектів. Українські команди вперше брали участь у категорії «Вибір людей» і одна з них одразу виборола перемогу!

Поділитися:

Залишити відповідь

Контакти: проректор з науково-педагогічної роботи Киричок Петро Олексійович.
Приймальня: тел. +38 044 236-42-52
E-mail: dnvr@kpi.ua
03056, м. Київ,
вулиця Михайла Брайчевського (Металістів), 5а, корпус 31, кімн. 1-04