Польсько-українські дні освіти, науки та інновацій в Києві

6-7 квітня 2017 року в Києві проходитимуть Польсько-Українські дні освіти, науки та інновацій, присвячені академічному розвитку польсько-українського співробітництва, а також просуванню польської вищої освіти і науки. В рамках Днів відбудеться Форум ректорів вищих технічних навчальних закладів Польщі та України, організований спільно Конференцією ректорів технічних університетів Республіки Польща та Асоціацією ректорів вищих технічних навчальних закладів України. Одночасно польські університети будуть спеціальним гостем на Міжнародному освітньому ярмарку “Освіта та кар’єра” в Києві.

Польсько-українські дебати і освітні зустрічі в Києві – наймасштабніші з подібних подій – організовані за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Польщі, Міністерства освіти і науки України, за активної участі Фонду розвитку системи освіти, Національного координаційного центру «Горизонт-2020», Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського (KПI) та Освітнього Фонду «Перспективи». В заході підтвердили свою участь віце-прем’єр-міністр, міністр науки та вищої освіти Польщі Ярослав Говін та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

В рамках дводенного форуму за участю ректорів польських і українських технічних університетів, відбудуться пленарні засідання і сім паралельних сесій, присвячених різним областям наукового співробітництва. Однією з тем сесій буде «Міжнародне співробітництво в сфері інновацій та мережевих стартапів». Будуть представлені кращі практики в області прискорення інноваційних процесів в польських і українських університетах, обміну досвідом та ініціювання спільних проектів.

Інші сесії будуть охоплювати, серед іншого, інтернаціоналізацію польських і українських університетів, введення подвійних дипломів, участь в проектах ЄС в рамках програми «Горизонт 2020» і розвиток контактів в рамках програми Erasmus+.

В кінці Днів освіти, науки та інновацій, 7 квітня, в Центрі культури та мистецтв Київського політехнічного інституту відбудеться концерт за участю художніх колективів польських університетів, в ході якого будуть представлені також молоді українці, які досягли професійних та наукових успіхів завдяки освіті в польських університетах. Участь в концерті візьме, серед інших, Ансамбль Пісні і Танцю Варшавського політехнічного університету та Ансамбль Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського. Спеціальним гостем концерту стане співачка Кащя Moшь (Kasia Moś) , представниця Польщі у фіналі Євробачення, що відбудеться в травні цього року в Києві.