Екскурсія в Музей грошей Національного банку України.

26 лютого 2018 р. студенти різних факультетів/інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського у якості заохочення за свою волонтерську діяльність у соціальних проектах Студентської соціальної служби відвідали екскурсію в Музеї грошей Національного банку України.

Екскурсія розпочалася із демонстрації пізнавального фільму про історію походження грошової одиниці України – гривні. Далі КПІшникам було представлено історичну частину експозиції Музею грошей, що складалася із трьох блоків:

• Історія грошового обігу на теренах України: від монет грецьких полісів Північного Причорномор’я V-II ст. до н. е. і монет Західної Європи XV-XVII ст. до радянських грошових знаків епохи перебудови.
  • Історія національної валюти – гривні від лічильно-вагової одиниці IX століття та срібного зливка XI-XIII ст. до перших грошей Української Народної Республіки (1917-1920 рр.) і сучасної гривні.
  • Історія грошей, сучасних банкнот і монет різних держав світу.

Також група з КПІ ім. Ігоря Сікорського ознайомилася з унікальною повною колекцією пам’ятних монет України, що включає випуски 31 тематичних серій з використанням різноманітних технологій та дизайну. Особливо студентів зацікавила двухгривнева пам’ятна монета із зображенням альма матер. Крім цього, досвідчений екскурсовод розповіла про технологію захисту гривні. На згадку про екскурсію, кожен КПІшник власноруч відчеканив сувенірну монету із зображенням Національного банку України.

Загалом Музей грошей Національного банку України відвідали 11 студентів (ХТФ, ІХФ, ФБМІ, ІФФ, ФІОТ, ФЕЛ, РТФ, ФАКС) та 3 співробітники КПІ ім. Ігоря Сікорського, які ознайомилися із основою колекції музею – 9 000 експонатами, що належать до Державного реєстру національного культурного надбання.

Якщо Вам цікава можливість відвідати музей – звертайся у відділ організаційно-виховної роботи Департаменту навчально-виховної роботи (корпус 31, к. 1-07)