📝 «Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу», — Володимир Зеленський підписав новий указ №266/2023.

📜 Історія свята: у 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання повоєнних європейських держав для їхнього розвитку та процвітання в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи. День Європи в Україні було запроваджено у 2003 році з урахуванням стратегічного курсу України на зближення та подальший вступ в ЄС.

☝️ За останні півтора року Україна змогла відчути справжню щиру й єдину підтримку Європи, коли до нас прийшла біда і ми потребували захисту, прихистку, розголосу, сприяння, допомоги. Наша держава шанує та поважає все, що було зроблено для українців, працює в напрямку розвитку співпраці в усіх можливих напрямках та вшановує нашу історичну єдність. Україна завжди була, є і буде частиною Європи!

Поділіться цією інформацією

НА ГОЛОВНУ