Відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О.Лебедєва та В.М.Глушкова «KPI-OPEN»

ДНВР

ОЛІМПІАДА KPI-OPEN – ОДНЕ З НАЙБІЛЬШИХ ОЧНИХ ЗМАГАНЬ З ПРОГРАМУВАННЯ В СВІТІ

Основна мета проведення олімпіади – це привернення уваги суспільства до інтелектуальних змагань серед студентів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи в команді, підвищення професійного рівня молодих фахівців, розвиток міжвузівських зв’язків, а також налагодження особистих контактів між студентами різних міст і країн. У той же час, IT-компанії, які приєднуються до проведення олімпіади, отримують відмінний шанс знайти нових співробітників серед кращих з кращих.

Також закріпилася практика проведення разом з олімпіадою презентацій, семінарів і лекцій, на яких фахівці IT-компаній діляться своїм практичним досвідом і знаннями, а також знайомлять молодих програмістів із завданнями, які стоять перед індустрією на даному етапі.

Ще одна мета – створення умов для підвищення рівня підготовки та оцінки рівня знань студентів з програмування, а також покращення результативності виступів українських команд в олімпіадах різного рівня.

Участь у Олімпіаді безкоштовна, але з обмеженням на кількість команд в конкурсі від одного ЗВО (крім КПІ ім. Ігоря Сікорського»): не більше 2-ох команд від одного ЗВО.


Організатори

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”,
Департамент навчально-виховної роботи.

Організації – партнери

Міністерство освіти і науки України.
Кібернетичний центр НАН України.

За роки проведення Олімпіади, проект підтримали компанії:
ABBYY, APC by Schneider Electric, ASUS, ATI, BMS Consulting, Brain Basket Foundation, Ciklum, Delta Bank, EPAM, GIGABYTE Technology Co. Ltd., GlobalLogic, Infopulse, ITVDN, Kaspersky Lab, Kvazar-Micro, Lenovo, MacPaw, Master Class, Microsoft, nanoVo sp. z o.o., Netcracker, OCZ Technology Group Inc., ORO Inc., Pocketbook, Sea Sonic Electronics Co. Ltd., SimCorp, Sitronics, SoftElegance, Sony, WebMoney, Western Digital, Wnet.


Етапи

Олімпіада проходить в два етапи:

  • 1 етап (6 задач),
  • 2 етап змагань (8 задач).

Під час кожного етапу всі команди розв’язують один і той же набір задач.

Тривалість першого етапу складає 4 астрономічних години.

Тривалість другого етапу складає 5 астрономічних годин.

За підсумками етапів та результатами апеляцій члени суддівської колегії визначають переможця та призерів олімпіади. Переможцем олімпіади вважається команда, яка отримала найбільший сумарний рейтинг за обидва етапи. Інші місця розподіляються в порядку спадання сумарного рейтингу.


Культурна програма

Традиційно для учасників олімпіади проводиться різноманітна культурна програма:

• екскурсія по території університету;
• прогулянка на пароплаві;
• гра у футбол;
• вечори настільних ігр.

Оглядова екскурсія територією КПІ ім. Ігоря Сікорського

Під час оглядової екскурсії територією КПІ ім. Ігоря Сікорського учасники КPI-Open можуть познайомитися з Першим корпусом університету – одним з найбільших корпусів університету, пам’ятними скульптурами, монументами, що присвячені різним людям, подіям та ввійшли в історію КПІ ім. Ігоря Сікорського. Окрім того, екскурсанти мають можливість насолодитись спогляданням та дослідженням чудової та різноманітної архітектури, а також оглянути краєвиди парків, алей для прогулянок, що знаходяться на території всього університету.

Поїздка на пороплаві

Під час поїздки на пароплаві по річнці Дніпро, учасники КPI-Open мають можливість насолодитись краєвидам міста Києва: окраїнами Гідропарка, Труханівскього острову, Поштової площі та інших місць.

 Гра у футбол

Під час проведення змагань з футболу учасники КPI-Open мають можливість отримати активний відпочинок та познайомитись з новими людьми. Зазвичай гра проходить у 2 турніри, в яких для учасники міняються командами.


Основні спонсори Олімпіади:

Netcracker Technology, дочірня компанія NEC Corporation – світовий лідер у створенні програмного забезпечення, що допомагає оптимізувати та покращити бізнес-процеси постачальників послуг в області телекомунікацій.

Альфа-Банк Україна є одним з найбільших українських комерційних банків із міжнародним капіталом.

Пароплавна компанія «Гідропарк» – одна з найстаріших судноплавних компаній в м. Київ. Мать багаторічний досвід роботи з надання послуг водного транспорту на річці Дніпро.

EVO – українська продуктова IT-компанія. Їх проєкти – найбільші маркетплейси для онлайн-шопінгу, сервіс електронного документообігу, майданчик для проведення державних і комерційних торгів.

Ощадбанк – український банк, другий за розмірами активів та найбільший за кількістю відділень серед усіх банків України. Перебуває у державній власності.


Призи

Команду-переможця олімпіади нагороджують кришталевим кубком, виготовленим на замовлення для олімпіади KPI-OPEN та іншими цінними призами. Інші 5 команд переможців (2 других і 3 третіх місця) також нагороджуються призами.


Автор: Департамент навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського
Більше про можливості реалізації у КПІ на наших канал в Telegram: канал, зворотній зв’язок – @DNVR_team_bot
https://telegra.ph/KPI-OPEN-10-18